Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_1_20171028_1930511573.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Axel Pauli

Nový vinař z Mosely - Axel Pauly

Mosela je nejslavnější z 13 vinařských oblastí v Německu a také třetí největší z hlediska objemu výroby. Stejně jako u mnoha německých regionů je nejvíce spojena s širokou škálou stylů vína vyrobených z  odrůdy Ryzlink rýnský. Nejlepší vína z Mosely patří k nejkrásnějších vínům na světě.  Mají krásně světlou barvu a málo alkoholu, mohou být intenzivně voňavé s krásnými květinovými a minerálními tóny a dokonalou rovnováhou sladkosti a kyselosti .

Ryzlinkovým duchovním domovem jsou nepochybně oblasti, které sledují střední Rýn a dolní Moselu, dvě z evropských velkých řek vína. Zde najdeme klíčové vinařské oblasti Německa , nejvíce proslulé Mosel , Rheinhessen , Rheingau a Pfalz . Ryzlinkové vinice pokrývají strmé svahy bohaté na břidlice nad slavnými řekami a využívají se k výrobě svěžích, minerálních vín s výraznou kyselinkou,  která jsou podle špičkových světových kritiků považována za nejjemnější bílá vína.

 

Axel Pauly je jednou z rostoucích hvězd německého vinařství.

 

Vinařství Axel Pauly se nachází v Lieseru na střední Mosele vedle Bernkastelu a je typickým rodinným vinařstvím.

Od práce na vinici až po lahvování je veškerá práce prováděna rodinou. Zkušenosti jsou přenášeny z generace na generaci. Takže rodina, stejně jako jejich vinice na strmých svazích Lieserer Niederberg-Helden, je hluboce zakořeněná ve své vlasti.

Vinice pokrývají téměř devět hektarů  na strmých svazích Lieserer Niederberg-Helden a menší část na Bernkastel-Kueser Kardinalsberg.  Vinice jsou všechny orientovány na jih nebo jihozápad, mají typickou šedou břidlicovou půdu a sklon až 80 stupňů! Moselská vinařská oblast má díky chladnému klimatu dlouhou vegetační dobu, v důsledku toho produkuje vína bohté na  ovocné tóny, obohacené minerálními odstíny kamenité půdy. Vína jsou vždy lehká co do obsahu alkoholu.

Od roku 2009 je Axel Pauly zodpovědný za rodinné vinařství třetí generace.

Dědeček Peter v roce 1964 naplnil první lahve, v té době  měl ještě hlavní profesi  Moselfischer, neboli rybář na řece Mosele.

Rudolf Pauly - otec Axela,  péčoval o 8 hektarů vinic na strmých vinicích Mosely . Zkušenosti Petera Paulyho a jeho syna Rudolfa mají  stále velký vliv styl Axelových vín. Od roku 2004 byl Junior Axel Pauly zodpovědný za sklep.

Axel se učil vinařskému uměni  ve Falcku a v Rheingau, studoval v ​​Geisenheimu a pak se rozjel po světě a vydal se do zámoří.

Pracoval ve vinařství  v Kalifornii a zřídil farmy na Novém Zélandu. Studium  ​​Geisenheimu ho dovedlo i k praxi na německém velvyslanectví ve Stocholmu, kde se jeho vína hojně prodávají. V roce 2004 se vrátil  zpět do rodinného vinařství, aby převzal odpovědnosti za sklep a rozšíření vín.

 

Krok za krokem  otec Rudolf Pauly předával  své zkušenosti svým potomkům

- až do roku 2009, kdy proběhla konečná generační změna a 36 letý Axel Pauly se stal šéfem ve společnosti,
  zodpovědný za rodinné vinařství třetí generace.

Axel Pauly patří ke generaci vinařů, kteří přinesli legendární renesanci k nejtypictějšímu německému vinařství

s čerstvymi nápady a zkušenostmi z celého světa.

Vliv jeho studií ve vinařstvích po celém světě, styl vína a nové know-how, které přinesl do vinařství vedlo k tomu, že se stal

jedním z nejlepších madých vinařů v Německu.

Úchvatnou charakteristikou všech vín Axela, včetně jeho Bernkasteler Kardinalsberg, je čistota, krystalický charakter, délka dochuti a mineralita všech jeho vín.

Axel přinesl mnoho  nových nápadů a přístupů ke zpracování vína. Změnil styl vína na  vína s větší svěžeství  a ovocem. Prosazuje novou práci s vínem nejen ve vinici a ve sklepě, ale také v prodeji a marketingu. Například štítky vína představují nejen krajinu Mosely, ale při otočení lahví o 90 stupňů objevují tvářové profily tří generací vinařů - Petera, Rudolfa a Axela Paulyových. Přes veškerou modernost však mladý vinař nikdy nezapomene na důležitost tradice a silných stránek své vlasti: vytvořit vína s regionální identitou, která jsou lehká, přímočará a charakterizovaná typickou břidlicovou mineralitou Mosely.


Šedé a modré břidlicové půdy v Lieseru jsou chladnější než červená břidlice v Bernkastelu, proto jsou místní vína více minerální než u slavnějšího souseda - Bernkastelu. Vinice vinařství Pauly se nacházejí na strmých svazích a tak Axel říká :


Pravděpodobně jsou jednodušší činnosti, než provozovat rodinné vinařství na Moselle. Ale stejně jako vinice na jejích strmých svazích jsem hluboce zakořeněný v mé vlasti. Vinaři, kteří pracují na strmých svazích, jsou hrdinové, jak řekl můj dědeček. A když jsem stál na strmém svahu Niederberských hrdinů (Helden), přesně to cítím: hrdost. Svět kolem nás se mění, ale Moselle je se stálý. Naše rodina žije v této stabilitě po celá desetiletí. Pokud se podíváte lépe na štítky našich lahví, můžete vidět profily tří generací. To je můj dědeček, můj otec a já. Každý je jiný, ale něco máme společného, stejně jako naše vína.

 Většina vín Axela Paulyho jsou suchá,  jsou uzavřena šroubovacím uzávěrem, aby se zachovala čistota a svěžest z ryzlinku, pěstovaného na známých břidlicových půdách Mosely.

Znalci hodnotí jeho vína jako vína generace :

 

"Dosažení všech těchto úspěchů během několika let je pozoruhodným úspěchem, ale určitě je to jen začátek."

Stuart Pigott


"Axel Pauly ví, kam chce jít. Pauly chce vytvořit stylové víno s vlastním charakterem. "