Přihlášení do Eshopu

Vinaři a Vinařství Toskánska

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v našem skladu U Nikolajky 9, Praha 5-Smíchov nebo vám je v Praze dovezeme na adresu, kterou nám uvedete.

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_3_20171028_1360475723.jpg

Važení klienti a přátelé,

doprodáváme poslední lahve San Lorenza, jeho Brunello di Montalcino Docg 2010 , které stojí 950 korun.

Máme posledních 7 lahvi, které vám  rádi prodáme se slevou za 700 korun

Hezký den

Vinná oblast Toskánsko - Itálie

Itálie je skutečným labyrintem vína, existuje zde přes 2000 odrůd vinné révy. Navíc na rozdíl od například Francie či Německa nemá jasně ohraničené regiony. Výjimkou z toho je Piemont a Toskánsko, dva regiony, které jsou chrámem italské enologie.

Toskánsko (Toscana) je ohromný region rozlohou i významem. Rozkládá se od Mentecarlo Bianco nad města Pisa na severu po Velletri na jihu pod Římem a hluboko do vnitrozemí na hranici s Umbrií (Torgiano) až po ostrov Elba. Díky tomu se zde objevuje i nespočet různých vín. Slávu Toskánska však „mají na svědomí“ vína založená na odrůdě Sangiovese: Chianti, které však často své pověsti nedostojí, a dvě vína, kterými se budeme zabývat: Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano spolu s jejich „druhými víny“ Rosso. Naší pozornosti neujdou ani „supertoskány“.

Brunello di Montalcino DOCG. Toto víno vyrobené 100% ze Sangiovese je mnohými považované za nejlepší DOCG z celé Itálie. Smí s prodávat pět let po sklizni, riserva dokonce šest. Díky tomu je zaručena pitelnost vína již při jeho prodeji, ale kdo má trpělivost, může si na vrchol lahvové zralosti mnoho let počkat.
Brunello má intenzivní aroma červeného ovoce s nádechem vanilky a dřeva, u zralých vín se objevují podtóny kakaa a lékořice.

Vino Nobile di Montepulciano. Vinohrady leží jihozápadně od Sieny kolem městečka Montepulciano. Základem je odrůda Sangiovese (zde nazývaná „Prugnolo“) 60-80% a Canaiolo nero (10-20%). K nim se mohou přidávat další odrůdy (např. bílé Trebbiano Toscano pro zjemnění tříslovin). Bílé odrůdy nesmí překročit 10% objemu. Barva vína je granátově červená, stárnutím získává oranžové tóny. V chuti zejména mladších je výraznější tříslovina, věkem se zakulacuje. Ve vůni je jemný náznak fialky.

Tato skvělá vína najdete v e-shopu i s podrobnými popisy.