Přihlášení do Eshopu

Vinaři a Vinařství Pfalz/Nahe

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v našem skladu U Nikolajky 9, Praha 5-Smíchov nebo vám je v Praze dovezeme na adresu, kterou nám uvedete.

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_3_20171028_1708221304.jpg

Vinná oblast Pfalz/Nahe - Německo

PFALZ

Vinařství Basserman-Jordan je jednim z reprezentativních představitelů vinařství z Pfalze, který je jižním výběžkem Porynského Hesenska. Daří se tu mnoha nejlepším německým ryzlinkům, které mají uchvatnou váhu a sílu. Teplé podnebí napomáhá produkci bohatých okrouhlých vín, které mají jen maličko z kdysi ostré kyselosti, typické pro vína ze severnějších regionů.

Vína z Falcka vyhovují moderním chutím a proto slaví úspěchy a jsou velmi populárni. Weingut Basserman-Jordan je typickým reprezentantem těchto vín a patří sem i jeho Auslese 2007

Weingut Neis je reprezentativní představitel vinařství z Pfalze, který je jižním výběžkem Porynského Hesenska. Daří se tu mnoha nejlepším německým ryzlinkům, které mají úchvatnou váhu a sílu. Teplé podnebí napomáhá produkci bohatých okrouhlých vín, které mají jen maličko z kdysi ostré kyselosti, typické pro vína ze severnějších regionů.

Vína z Falcka vyhovují moderním chutím a proto slaví úspěchy a jsou velmi populárni. Weingut Neis je typickým reprezentantem tohoto vína a patří sem jeho QbA Trocken 2011, suché, jakostní víno. Reprezentantem těchto vín je zajímavý Pinot Noir z Pfalze ročník 2005 a především Sonnenberg Riesling Alte Reben 2008. Patří sem i jeho QbA Trocken 2010, suché, jakostní víno

Nahe

Vinařství Tesch

Nejsevernější okraj regionu Nahe leží na druhem břehu Rýna naproti Rheingau.Vinice se rozkládají severozápadním směrem, po obou stranách údolí řeky Nahe. Je to smíšený region, co se týče půdy a odrůd révy a proto moc nepřekvapí, že postrádá poněkud identitu. Ale i zde je několik vynikajících vinařů.Mezi ně patří vinařství Tesch. Jeho ryzlinky jsou stylově někde na půl cesty mezi těmi z údolí Mosely a z Rheingau. Jeho vino St. Remigiusberg Riesling trocken Qba 2010 je jakostní suché víno, spíše jemné chuti.