Přihlášení do Eshopu

Vinaři a Vinařství Côtes du Rhône

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v našem skladu U Nikolajky 9, Praha 5-Smíchov nebo vám je v Praze dovezeme na adresu, kterou nám uvedete.

Fotky z degustací a cest za vínem

vinoteka_z_venku_-_riesling__co_-_randova_2_-_praha_5_20130308_1198621239.jpg

Važení klienti a přátelé,

doprodáváme poslední lahve San Lorenza, jeho Brunello di Montalcino Docg 2010 , které stojí 950 korun.

Máme posledních 7 lahvi, které vám  rádi prodáme se slevou za 700 korun

Hezký den

Vinná oblast Côtes du Rhône - Francie

 Vína z oblasti Côtes du Rhône - UŽ NEDOVÁŹÍME    -    máme poslední vína z Domaine George Vernay

Mezi městečky Vienne a Avignon se víno vyrábí již přes 2000 let. Tato vinařská oblast se nazývá Côtes du Rhône a víno zde pěstovali již Keltové, Řekové a Římané. V roce 1650 se dostalo této oblasti oficiálního označení pro ochranu původu a kvality místních vín. V roce 1937 se začala užívat klasifikace Appellation Côtes du Rhône Contrôlée. V roce 1956 po na místní poměry kruté zimě provázené obávaným mistrálem pomrzly zdejší olivové háje, a to paradoxně vedlo k ohromnému rozmachu pěstování odolnější vinné révy.
V oblasti Côtes du Rhône se smí pěstovat a používat k výrobě vína 23 odrůd vinné révy, pokud nepočítáme Muscat a Petit Grain pro sladká vína z Beaumes-de-Venise. V severní oblasti se používá pro červené víno výhradně Syrah, pro bílá vína Viognier, Roussane a Marssane. V jižní části se používá pro červená vína především odrůda Grenache rouge, v menší míře Mourvédre, Cinsault, Syrah, Carigan a ve velmi limitovaném množství i jiné odrůdy. Pro vína bílá jsou to Grenache blanc, Clairette, Bourloulenc a drobné procento dalších. Samostatnou kapitolou jsou vína růžová, z nichž vám nabídneme Tavel, velmi osobitou odrůdu považovanou za krále růžových vín.

Oblast Rhôny užívá tyto apelace:

Základní (generic čili odrůdová vína) označená Côtes du Rhône AOC. Tvoří asi 80% produkce. Červené víno (rouge) je velmi snadné k pití, plné vůně a chuti, vhodné k běžné gastronomii. Pije se mladé, nemá velký potenciál ke zrání. V jižní části se vyrábí i ovocnaté a příjemné růžové (rosé). Mimořádně dobrá bývají málo zastoupená bílá vína (blanc), suchá a svěží.

Côtes du Rhône Villages AOC je vyšší apelací užívanou v jižní části 77 oblastmi, 16 z nich může mít na etiketě jméno obce, ve které bylo víno vyrobeno. Zastoupena jsou vína bílá, růžová a červená a platí pro ně přísnější pravidla jak pro pěstování a sklizeň tak pro samotnou výrobu vína.

Côtes du Rhône se pyšní i třinácti Cru: v severní oblasti jsou to Côte Rôtie, Condrieu, Chateau-Grillet, Saint-Joseph, Hermitage, Crozes-Hermiage, Cornas a Saint-Peray, v jižní oblasti Gigondas, Vacqueyras, Lirac, Tavel a věhlasné Chateauneuf-du-Pape. Tato Cru skýtají dražší, ale jedinečná vína, z nichž každé má svou osobitost a magii. Rozhodně stojí za to je ochutnat.

Kromě těchto apelací patří k oblasti Côtes du Rhône i tzv. satelity, které jsou samostatnou kapitolou.
Některá z vín oblasti Côtes du Rhône můžete za velmi příznivé ceny zakoupit v našem e-shopu.